Studenti FIS-a i Mreža mladih posjetili Međunarodni sajam knjiga u Sarajevu

Dana 18.04.2024. godine Fakultet za islamske studije i Mreža mladih su organizirali posjetu XXXV Međunarodnom sajmu knjiga koji se pod motom „Riječ“ održava u Centru Skenderija u Sarajevu od 17-22 04. 2024. godine. Tema ovogodišnjeg sajma knjiga je prevođenje i jezik pisca i upoznavanje sa kulturnom baštinom zemalja svijeta.

Tokom održavanja sajma, osim promocija knjiga, tu su i drugi sadržaji, poput naučnih simpozija, okruglih stolova, javnih tribina, stručnih seminara, izložbi i sadržaja za najmlađu čitalačku publiku čime se promovišu kultura, autori, pisci, prevodioci, izdavači i akademska zajednica uopće.

Učešće na sajmu uzelo je 150 izdavačkih kuća i na stotine autora sa novim i zapaženim izdanjima koja obuhvataju sve oblasti ljudskog stvaralaštva.

Nakon posjete sajmu knjiga studenti FIS-a i članovi Mreže mladih imali su priliku da se upoznaju sa kulturnim i historijskim sadržajima koje nudi Sarajevo i koje iz godine u godinu posjećuje sve veći broj turista iz cijelog svijeta.