Aida Smailagić-Murić odbranila master rad

Dana 25. 4. 2024. godine, Aida Smailagić – Murić odbranila je master rad na temu „Polozaj i pravo žene u islamskoj kulturi“ pred komisijom u sastavu: prof. dr. Hajrudin Balić – mentor, prof. dr. hfz. Haris Hadžić – predsjednik komisije, doc. dr. Misala Pramenković – član.

Biografija msc. Aide Smailagić-Murić

Aida Smailagić-Murić, rođena je 23. 8. 1987. god. u Tutinu, gdje završava osnovnu školu. Medresu Gazi Isa-beg završila je u isturenom odjeljenju u Rožajama. Zatim upisuje Fakultet za islamske studije u Novom Pazaru, koji završava 2012. godine. Radila je u vrtiću Reuda punih deset godina, gdje ostvaruje velike rezultate u podučavanju i vaspitavanju djece. Zadnje dvije godine radi u srednjim školama na mjestu profesora islamske vjeronauke, gdje kroz određene projekte daje poseban doprinos značaju predmeta vjeronauke u školama. U protekloj akademskoj godini je upisala posdiplomske master akademske studije i u roku položila sve ispite. Udata je i majka četvoro djece.