Na FIS-u otpočeli online kursevi arapskog jezika

U ponedeljak 19. februara u multimedijalnom kabinetu Fakulteta za islamske studije otpočeli su kursevi arapskog jezika. Podsjećamo, zalaganjem uprave Fakulteta i uz pomoć fondacije Džud el-hajrije kabinet je opremljen savremenom opremom za učenje jezika lokalno i na daljinu.

Interesovanje studenata je ogromno, čemu svjedoče tri popunjene grupe od po više od 20 studenata: dvije grupe za prvi stepen, a jedna koja pohađa drugi stepen arapskog jezika. Predavači iz škole „Lisan selam“ u saradnji sa Centrom za arapski jezik iz Egipta, prvog časa su se predstavili i upoznali sa studentima, a zatim objasnili plan rada, te stupili u kraću konverzaciju sa studentima.

Ovo je veliki iskorak ka njegovanju kulture dobrog poznavanja arapskog jezika, koju studenti našeg regiona mogu ostvariti bez odlaska u arapske zemlje, zahvaljujući Fakultetu za islamske studije.