Održan sastanak Upravnog odbora FIS-a: Izraženo zadovoljstvo dinamikom napretka na svim poljima

U srijedu, 21.02.2024., održana je sjednica Upravnog odbora Fakulteta za islamske studije kojom je predsjedavao prof. dr. Mevlud ef. Dudić, predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, istakavši zadovoljstvo što se na Fakultetu odvija sve u naboljem redu. Dekan prof. dr. Enver Omerović upoznao je prisutne o dosadašnjim adaptacionim radovima na zgradi fakulteta, o dobrom i brojnom upisu brucoša na svim nivoima, kao i harmoniji koja vlada među članovima kolektiva.

U nastavku sjednice govorilo se o procesu akridetacije, te o početnim koracima koje treba poduzeti u njenoj realizaciji. Svi prisutni su, također, upoznati od strane dekana da će se po ramazanu potpisati ugovor o saradnji sa rektorom Univerziteta u Abu Dabiu.

Na kraju dr. Harun Eminagić je imenovan na mjesto profesora za predmet Metodika vjerske nastave, a tom prilikom su mu rukovodstvo i ostali profesori čestitali na izboru.