Na Fakultet za islamske studije u Novom Pazaru Muamer Krnić odbranio master rad

Dana 30.05.2024. godine na Fakultetu za islamske studije u Novom Pazaru odbranjen je master rad Muamera Krnića iz Podgorice. Tema master rada je Hadis kao preventiva poremećajima ponašanja, a rađena je pod mentrostvom prof.dr. Hajrudina Balića. Komisija je ocijenila rad najvišom ocjenom, a članovi su istakli važnost preventivnog djelovanja u svim sferama društvenih aktivnosti, posebno tamo gdje su prisutne anomlalije i poremećaji.  Kandidat je kroz rad predstavio dimenzije Muhammedovog , a.s., života, govora i djela koji imaju za cilj preventivno suzbijanje istih.

Muamer  Krnić je glavni imam Herceg Novoga i saradnik ureda za odnose sa arapskim svijetom pri Mešihatu islamske zajednice u Crnoj Gori.

Informativna služba FIS-a