Dekan i prodekan FIS-a u posjeti Upravi za obrazovanje Rijaseta BiH

U srijedu 20.12.2023. godine dekan Fakulteta za islamske studije u Novom Pazaru dr. Enver Omerović u pratnji prodekana msc. Haruna Eminagića posjetili su Upravu za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u BiH. Delegaciju Fakulteta primio je dr. Ekrem Tucaković, voditelj odjela za obrazovanje i nauku.

Tom prilikom razgovaralo je se o još intezivnijoj saradnji Fakulteta i ove uprave, ističući zadovoljstvo dosadašnjom koordinacijom. Dr. Tucakovic je istakao da će se uskoro održati sastanak svih dekana i prodekana sa nivoa Rijaseta gdje će se pokrenuti brojna bitna pitanja.

Dekan i prodekan su upoznali voditelja Uprave za obrazovanje o dosadašnjim aktivnostima koje su poduzete, ali i onim koji se planiraju u narednom periodu, te istakli zadovoljstvo i ponos što su dio ove zajednice sa još tri visoko obrazovne institucije na nivou Rijaseta.