Predstavnici Škole Kur'ana posjetili FIS

U utorak 23. januara 2024.godine direktor i sekretar Škole Kur'ana u Novom Pazaru hfz. Irfan Malić i prof. Džemil Destanović posjetili su dekana Fakulteta za islamske studije u Novom Pazaru dr. Envera Omerovića. U srdačnom razgovoru u dekanatu Fis-a, zahvalili su dekanu što je stavio na raspolaganje Školi Kur'ana amfiteatar Fis-a, i sve ostale kapacitete kojima zgrada ovog fakulteta raspolaže, kako bi se održalo Šesto međunarodno takmičenja učača Kur’ana u Srbiji, koje je organizirala Škola Kur'ana u Novom Pazaru, u saradnji za Fondacijom za hifz iz Sarajeva, a pod pokroviteljstvom Mešihata IZ-e u Srbiji, na kojem su učešće uzeli takmičari iz Sandžaka – Srbije, Bosne i Hercegovine, Kosova, Makedonije i Albanije.

Ovom prilikom direktor Škole Kur'ana hfz. Malić je uručio dekanu Fis-a dr. Omeroviću priznanje i zahvalnicu sa dovom Allahu dž.š. da ga nagradi. Nakon toga, i dekan dr. Omerović je njima zahvalio na hediji, i obećao da će FIS uvijek biti na raspolaganju Školi Kur'ana sa svim svojim kapacitetom i resursima za organiziranje sličnih aktivnosti, a istovremeno je izrazio svoje zadovoljstvo što je na dotičnom takmičenju učestvovalo nekoliko studenata Fis-a koji su ostvarili solidne rezultate i osvojili veoma vrijedna mjesta u svim kategorijama.

Na 6. takmičenju učača Kur’ana u Srbiji, u Novom Pazaru, naši studenti su osvojili zapažene rezultate:

2. Mjesto u kategoriji hifza 15 džuzeva – hfz. Amar Kapidžić
3. Mjesto u kategoriji hifza 10 džuzeva – hfz. Emina Zukorlić.
3. Mjesto u kategoriji 5 džuzeva – Nedžla Zukorlić.
5. Mjesto u kategoriji 5 džuzeva – Šejma Gicić.