FIS upisao 60 studenata u novoj školskoj godini

SONY DSCNa Fakultetu za Islamske studije u Novom Pazaru, danas 08.09.2014. obavljen je drugi upisni rok. Ovaj fakultet svake godine iznjedri po nekoliko desetina stručnjaka vjerskih i svjetovnih nauka, čije su diplome priznate u državi, regionu i u inostranstvu. Vrata ovog jedinog priznatog islamskog fakulteta u Srbiji otvorena su kako za studente muslimane, tako i za pripadnike ostalih vjera. (više…)

09 sep 2014

Konkurs za upis na doktorske studije

konkurs doktorske 2014 2konkurs doktorske  20141Fakultet za islamske studije raspisuje konkurs za upis na doktorske studije u školskoj  2014/2015.godini. (više…)

04 sep 2014

Konkurs za Master sudij na FIS-u

fis konkurs master 2014Fakultet za islamske studije raspisuje konkurs za upis studenata u školskoj 2014/2015. godini na

• JEDNOGODIŠNJE DIPLOMSKE – MASTER STUDIJE – MSc.
  • DVOGODIŠNJE DIPLOMSKE – MASTER STUDIJE – MSc.

(više…)

Ramazanska čestitka

fis-logotip

بسم الله الرحمن الرحيم

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ
بمناسبة حلول شهر الخيرات والبركات شهر رمضان الكريم ، إدارة كلية الدراسات الإسلامية تهنئكم بقدوم هذا الشهر المبارك راجين من الله أن يتقبل منّا ومنكم صالح الأعمال ويعيده علينا وعليكم وعلى المسلمين بالخير والبركة

U ovim jedinstvenim danima, uz izraze prijateljstva i iskrenosti, čestitamo dolazak blagoslovljenog mjeseca Ramazana, sa nadom da svima nama Uzvišeni Allah u ovom dragom mjesecu podari Svoju milost i oprost, i ukabuli nam naše dove i ibadete. (više…)

28 jun 2014

Studenti FIS-a na Fakultijadi u Bihaću

3U organizaciji Unije studenata islamskih fakulteta (USIF) u periodu od 9. do 11. maja 2014. godine održana je Fakultijada u Bihaću na kojoj su učestvovali studenti islamskih fakulteta iz Bihaća, Zenice, Sarajeva i Novog Pazara. (više…)

30 maj 2014

FIS uručio diplome devetoj generaciji svršenika

DSC_0036Svečanošću kakva i dolikuje jednoj visoko-školskoj ustanovi, obilježeno je trinaest godina postojanja i rada Fakulteta za islamske studije u Novom Pazaru. Tom prilikom su dodijeljene 26 diploma najmlađim svršenicima ovog fakulteta.

Svečanost je otpočela učenjem ajeta iz Kur'ana. (više…)

12 maj 2014

Interna debata „Izazovi islamskog umeta“ u organizaciji FIS-a

debata 1U organizaciji uprave Fakulteta za islamske studije dana 07.04.2014.godine, održana je interna debata,prva  takvog  tipa ove godine. Moderator debate  je bio profesor Hadisa, doc.dr. Hajrudin Balić, dok su učesnici bili studentice druge godine  našeg Fakulteta. Tema debate je bila „Izazovi islamskog umeta“ . Cilj dogаđаjа je bio upoznаvаnje studenаtа sа debаtom kаo disciplinom i zаpočinjаnje ideje održavanja redovnih debatnih ciklusa sa intencijom da se u budućem periodu organizira i jedna debata koja će biti na većem nivo gdje se planiraju pozvati učesnici svih islamskih i drugih fakulteta iz našeg bližeg i daljeg okruženja. (više…)

10 maj 2014

Dan Fakulteta za islamske studije – 12. maj

fis godisnjicaU Velikoj sali Mešihata, 12.05.2014. godine, u 11 časova, održat će se svečana akademija u povodu Dana Fakulteta za islamske studije.

Tom prilikom svečano će biti uručene diplome svršenicima osnovnih studija. (više…)

08 maj 2014

Rukovodstvo FIS-a ugostilo maturante “Gazi Isa-beg” Medrese

DSC_0147Maturantice i maturanti Medrese „Gazi Isa-beg“, 24.04.2014. godine, bili su gosti na Fakultetu za islamske studije u Novom Pazaru. Njima se obratio dekan dr. Enver Gicić, izrazio im posebnu dobrodošlicu, te predstavio Fakultet i mogućnosti studiranja na njemu. Dekan je napomenuo da FIS nudi veliko mogućnosti studiranja, posebno na striktno vjerskim smjerovima za koje su inače medresanti posebno zainteresirani, a za koje se FIS može pohvaliti da prednjači u odnosu na Islamske fakultete iz okruženja.  (više…)