Održana konferencija na FIS-u: Šerijat je pravni sistem zaštite i uspostave reda

SONY DSCFakultet za islamske studije u Novom Pazaru, 18.04.2014., bio je domaćin međunarodne konferencije „Šerijatsko pravo, izazovi i perspektive“. Učešće na konferenciji uzeli su predsjednik Mešihata IZ-e u Srbiji, muftija Mevlud-ef. Dudić, muftija sandžački Muamer-ef. Zukorlić, dekan FIS-a dr. Enver-ef. Gicić, direktor medrese „Gazi Isa-beg“ Rešad-ef. Plojović, profesori FIS-a, IUNP-a, imami, studenti. (više…)

19 apr 2014

Delegacija Katoličkog fakulteta iz Segedina u posjeti FIS-u

DSC00427Dekan Fakulteta za islamske studije dr.Enver Gicić, u utorak 15.aprila 2014.godine, primio je delegaciju Katoličkog fakulteta iz Segedina. Delegaciju su sačinjavali dr. Nagy Gábor profesor Univerziteta u Segedinu, Szilágyi Tamás koordinator za međunarodnu saradnju, kao i dr. Tibor Petreši profesor Univerziteta u Segedinu. (više…)

17 apr 2014

U petak: Naučna konferencija “Šerijatsko pravo, izazovi i perspektive”

fis-logotipFakultet za islamske studije u Novom Pazaru poziva na MEĐUNARODNU NAUČNU KONFERENCIJU

“Šerijatsko pravo, izazovi i perspektive”

Petak, 18. april 2014. godine

• Prva sesija, 10.00 – 12.30 h
  • Pauza, od 12.30h
  • Druga sesija, od 14.00

14 apr 2014

Delegacija FIS-a dr. Gicić i mr. Omerović u posjeti KSA

fis u ksa (2)Delegacija Fakulteta za islamske studije koju su činili dekan dr. Enver-ef. Gicić i mr. Enver-ef. Omerović, od 28.04. do 04.04. tekuće godine, boravila je u višednevnoj posjeti Saudijskoj Arabiji. (više…)

11 apr 2014

Promocija naučnog časopisa „Islamska misao“

DSC_0046Na Fakultetu za islamske studije u Novom Pazaru, 10. aprila 2014. godine održana je promocija sedmog broja naučnog časopisa „Islamska misao“.

Na promociji su govorili predsjednik Mešihata muftija dr. Mevlud-ef. Dudić, prodekan FIS-a dr. Admir Muratović, dr. Haris Hadžić i dekan FIS-a dr. Enver Gicić. (više…)

11 apr 2014

Konkurs za upis na osnovne studije

konkurs FIS

Fakultet za islamske studije raspisuje konkurs za upis na prvu godinu studija u školskoj 2014/2015. godini. Pravo učešća na konkurs imaju svršenici medresa i srednjih škola IV stepena.

U prvom upisnom roku, dokumenta se predaju u periodu od 23. do 27. juna, a prijemni ispit će biti organiziran 1. jula 2014. godine u 10h .U drugom upisnom roku, dokumenta se predaju u periodu od 1. do 5. septembra, a prijemni će biti organiziran 8. septembra 2014. godine u 10h.

(više…)

10 apr 2014

Promocija časopisa „Islamska misao“

islamska-misao-192x300U četvrtak, 10. aprila 2014. godine u 18 časova, na Fakultetu za islamske studije u Novom Pazaru, upriličit će se promocija sedmog broja naučnog časopisa „Islamska misao“.

Fakultet za islamske studije poziva sve zainteresirane da prisustvuju promociji.

09 apr 2014

Obavještenje: Novi datum održavanja konferencije “Šerijatsko pravo izazovi i perspektive” – produžen rok za prijave

SONY DSCFakultet za islamske studije u Novom Pazaru obavještava sve prijavljene učesnike kao i sve zainteresirane za učešće na Međunarodnoj naučnoj konferenciji “Šerijatsko pravo izazovi i perspektive”, da je održavanje konferencije odloženo do daljnjeg, usljed neplaniranih obaveza i odsustva glavnih aktera ove konferencije. (više…)

26 mar 2014

MEĐUNARODNA NAUČNA KONFERENCIJA “Šerijatsko pravo izazovi i perspektive”

fis-logotip

Fakultet za islamske studije u Novom Pazaru poziva na MEĐUNARODNU NAUČNU KONFERENCIJU “Šerijatsko pravo izazovi i perspektive”.

(više…)

14 mar 2014

DSC00415 (1)Na FIS-u prezentirana Strategija razvoja visokog obrazovanja i naučno-istraživačkog rada Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini u periodu od 2014. do 2024. godine. (više…)

11 mar 2014